Drabiny jednostronne

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Drabina Alumexx Eco 2 stopnie
DRABINA ASC TWIN-DECK jednostronna aluminiowa
DRABINA DRABEX TP 1100 jednostronna aluminiowa 5 stopni
DRABINA DRABEX TP 1200 jednostronna aluminiowa rozstawna 3 stopnie
Drabina Faraone Domus aluminiowa
Drabina aluminiowa Faraone Lady  7 stopni
Seria drabin Krause Corda
Drabina KRAUSE SAFETY jednostronna aluminiowa 3 stopnie
Drabina KRAUSE SECURY jednostronna aluminiowa 3 stopnie
Krause Securo anodowana aluminiowa
Drabina KRAUSE SePro S 7 stopni
Drabina Krause Sepro Anodowana 4 stopnie
Drabina aluminiowa Krause Solidy 2 stopnie
Drabina Stabilo jednostronna aluminiowa 6 stopni

Drabiny jednostronne

Drabina aluminiowa to sprzęt, który z pewnością przyda się w każdym domu, ogrodzie oraz wielu innych miejscach. Wszystko za sprawą funkcji, jakie urządzenie te pełni. Prace na wysokości, nawet tej stosunkowo niewielkiej, bywają bowiem niezwykle wymagające. Dzięki odpowiedniej drabinie wszystko jednak może się zmienić. Pytanie tylko, którą z nich wybrać? Poniżej przedstawiamy zalety naszych drabin jednostronnych!

Drabina jednostronna aluminiowa – czy warto?

Drabiny jednostronne od lat cieszą się ogromną popularnością. Zaufały im tysiące ludzi na całym świecie, a wszystko za sprawą stabilności i bezpieczeństwa, które zapewniają. Przydają się nie tylko w trakcie malowania pomieszczeń, ale również i podczas wielu prac prowadzonych w ogrodzie. Ich prosta konstrukcja sprawia, że są łatwe w obsłudze, a ich rozłożenie zajmuje dosłownie kilka sekund. Nic więc dziwnego, że stały się one jednymi z najczęściej wybieranych drabin!

Drabiny jednostronna a bezpieczeństwo

Wiele osób zastanawia się nad tym, które z modeli drabin gwarantują swoim użytkownikom najwięcej bezpieczeństwa? Niestety jednak trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wynika to głównie z faktu, iż zależy to nie tylko od modelu drabiny, ale i sposobu, w jaki zostanie ona rozstawiona. Niestety nawet najbardziej zaawansowane technologicznie modele nie będą bowiem w stanie zapewnić wystarczającego bezpieczeństwa, jeżeli zostaną one rozłożone byle jak. Nie ulega jednak wątpliwościom, że jednostronne drabiny aluminiowe są w stanie je zagwarantować. W trakcie jej rozkładania należy się jednak upewnić, że została ona ustawiona na płaskim podłożu. Bardzo ważny jest również to, by posiadały one dodatkowe udogodnienia, np. antypoślizgową powierzchnię.

Do jakich prac nie używać drabiny aluminiowej?

Mówiąc o bezpieczeństwie, należy również wspomnieć, że pomimo wielu zalet, niestety drabiny jednostronne aluminiowe nie mogą być stosowane wszędzie. Ze względu na materiał ich wykonania nie należy używać ich do prac związanych z prądem. Aluminium, podobnie jak i inne metale, świetnie przewodzi prąd. Poza tym jednym wyjątkiem sprawdzą się one zarówno do prac w ogrodzie, jak i przeprowadzana remontu.

Aluminiowa drabina jednostronna – na co należy zwracać uwagę?

Wybór odpowiedniej drabiny to decyzja, która powinna zostać starannie przemyślana. Nie zawsze bowiem wybór najtańszych modeli może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeżeli zależy Ci na tym, by sprzęt ten posłużył przez lata – sięgaj po modele o mocnej konstrukcji oraz stabilnej podstawie. Dzięki temu praca na niej stanie się nie tylko bezpieczniejsza, ale i znacznie bardziej komfortowa. Kolejnym ważnym aspektem jest materiał wykonania. W przeciwieństwie do modeli drewnianych drabiny jednostronne aluminiowe są lekkie oraz możliwe do złożenia. To z kolei korzystnie wpływa na ich mobilność – przeniesienie takiej drabiny nawet w pojedynkę, nie będzie stanowić większego wyzwania. 

Drabiny jednostronne aluminiowe – zalety

Na rynku istnieje wiele modeli drabin. Szczególne miejsce wśród nich zajmują jednak drabiny jednostronne. Do największych ich zalet należy m.in. niska waga, która przekłada się również na ich mobilność. Taką drabinę można ustawić praktycznie wszędzie. Rozkładane "w trójkąt", po złożeniu są łatwe w przestawianiu oraz sprawdzają się nawet w trudno dostępnych miejscach. Ich nieskomplikowana budowa sprawia, że są one szybkie do rozłożenia. Wśród zalet takich modeli należy również wymienić, że są one łatwe w przechowywaniu – nawet w przypadku modeli o znacznie większych gabarytach. Niejedna  drabina aluminiowa posiada również dodatkowe udogodnienia – np. w postaci haczyków do zawieszania.

Nasze drabiny jednostronne

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Posiadamy wysokiej jakości drabiny jednostronne aluminiowe w przystępnych cenach. Wśród nich znajdują się modele renomowanych producentów, w tym m.in. drabina Krause, Faraone, Drabex, Alumexx oraz wiele innych.

Sprawdź także: