Drabiny 3-elementowe

Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Aktywne filtry

Uniwersalne drabiny 3-elementowe

Drabiny 3-elementowe łączą w sobie wszystkie zalety drabin. Mogą być stosowane w prawie wszystkich obszarach, gdzie wymagana jest praca na wysokości. Drabiny są jednymi z niezbędnych narzędzi w codziennym życiu. Szczególnie ważne, gdy musimy wykonać pracę na wysokości w ogrodzie, na wsi, podczas prac budowlanych i remontowych. Pomimo tego, drabina 3 segmentowa jest rzadko dostępnym w sklepach narzędziem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, prezentujemy nowoczesne modele takich marek jak ASC Group, Alumexx, Faraone, Drabex, czy Krause. Sprawdź sam, co mamy do zaoferowania.

Jakie funkcje spełnia drabina 3 segmentowa?

Drabina rozsuwana 3 elementowa może być używana jako drabina składana i wysuwana. Stosowana jest również jako drabina dwustronna oraz jako drabina z wysuwaną sekcją. Ze względu na swoją funkcjonalność zakres drabin 3 segmentowych jest bardzo szeroki.

Są niezastąpione przy pracach instalacyjnych (instalacje elektryczne, wentylacja), ogrodnictwie (przycinanie i ścinka drzew), a także w pracach budowlano-remontowych. Bardzo często wykorzystywane są zarówno w życiu codziennym, jak i w celach zawodowych.

 Czy drabina rozsuwana 3 elementowa jest bezpieczna?

Jak najbardziej, drabiny 3-segmentowe posiadają wszystkie niezbędne elementy konstrukcyjne odpowiadające za bezpieczeństwo pracy na wysokości. Oprócz pasków mocujących i antypoślizgowych nóżek wyróżnia się:

  • Boki trzyczęściowej drabiny często wykonane są z ekstrudowanego aluminium z dodatkowym wzmocnieniem w wystawionych na największe obciążenia miejscach w celu zwiększenia sztywności konstrukcji i ochrony krawędzi;

  • Stelaż, który ma drabina rozsuwana 3-elementowa, osłonięty jest profilem prowadzącym, ze wbudowanymi nakładkami ślizgowymi. Zapewnia to wysoką stabilność i łatwość użytkowania;

  • Samoblokujące haki zatrzaskowe zapobiegają samowolnemu zsuwaniu się sekcji podczas pracy i transportowania drabiny;

  • Modele drabin 3-elementowych zazwyczaj posiadają kołki podtrzymujące wykonane z dwóch tworzyw: twardy materiał zapewnia mocne połączenie ze ścianą boczną, miękki zaś umożliwia pewny chwyt na powierzchni nośnej. Zapobiega to niepożądanym przesuwaniom się drabiny na gładkiej podłodze;

  • Szerokie belki poprzeczne zapewniające stabilność nieporównywalną z innymi rodzajami drabin podczas prac na dużych wysokościach. 

Z jakich materiałów wykonane są drabiny 3 segmentowe?

Nowoczesne drabiny 3-elementowe wykonane są z wysokiej jakości profilu aluminiowego, a także stopów aluminium, krzemu i magnezu, tudzież duraluminium zapobiegającego utlenianiu materiału. Dzięki temu drabiny spełniają wszystkie wymagania eksploatacyjne ujęte w parametrach przyjętych na terenie Unii Europejskiej.

 Prowadnice i łączniki są zaś wykonywane z wysokostopowego aluminium. Dla przykładu wielofunkcyjna drabina 3 elementowa Krause Corda dzięki zastosowaniu nowoczesnego profilu aluminiowego cechuje się wysoką wytrzymałością, znosząc obciążenia do 150 kg.

Jak poprawnie dbać o zakupioną drabinę?

Drabina 3 segmentowa cechuje się podobnym profilem eksploatacji do standardowych rodzajów drabin. Z tego względu, aby przedłużyć żywotność zakupionej w naszym sklepie drabiny, należy ją odpowiednio przechowywać. Jeśli drabina nie jest użytkowana, powinna być umieszczona w suchym, zamkniętym miejscu bez znacznych wahań wilgotności i ogólnej temperatury pomieszczenia.

Sprawdzanie kondycji stabilizatorów, szczebli, elementów łączących i zaślepek pod kątem wytrzymałości również jest istotnym zaleceniem, którego należy się trzymać. Oferowane drabiny cechują się najwyższą jakością, jednakże utrzymywanie ich powierzchni wolnej od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, brudu, pozostałości po farbach, oleju i wilgoci zadba o jak najwyższą żywotność produktów. Nie należy również przekraczać dopuszczalnych obciążeń drabin.

 Co zyskujemy, zakupując drabinę 3-elementową?

Drabiny 3-elementowe są uniwersalnymi konstrukcjami metalowymi, zapewniającymi osobie pracującej możliwość pracowania na wyższej elewacji w porównaniu z modelami jedno- lub dwusekcyjnymi. Przy tych samych wymiarach w pozycji złożonej 3 segmentowa drabina rozkłada się na znaczne wysokości, umożliwiając pracę nawet na wysokości 12 metrów od podłoża.

Inną, równie znaczną zaletą jest fakt, iż zamiast jednej drabiny otrzymujemy kilka modeli jednocześnie:

  • Zwyczajny rodzaj drabiny;

  • Drabinę z przedłużeniem teleskopowym;

  • Drabinę dwustronną;

  • Drabinę w kształcie litery U z wysuwaną sekcją.

Drabina 3 segmentowa umożliwia również samodzielne oddzielenie jednej z sekcji od ogólnej konstrukcji, pozwalając na jednoczesne udostępnienie dwóm pracownikom sprzętu, znacznie zwiększając szybkość pracy.

Sprawdź także: