Drabiny teleskopowe

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Wszechstronna i bezpieczna- Drabina Teleskopowa

Podczas malowania czy remontu często trzeba sięgnąć w jakieś miejsce, które jest poza zasięgiem rąk. Czy to pomalowanie sufitu, czy wykonanie otworu w ścianie bezpośrednio pod nim, w przypadku malowania można sobie poradzić, korzystając choćby z wałka na teleskopie, ale przy wykonywaniu otworu w suficie albo pod nim już mogą pojawić się trudności. Wtedy najlepszy sposób na wykonanie zadania szybko i bezpiecznie, to skorzystanie z pomocy w postaci drabiny teleskopowej.

Nieskomplikowana i użyteczna

Drabina teleskopowa jest zbudowana z kilku segmentów, które można swobodnie rozkładać. Jest to bardzo prosta i szybka w wykonaniu czynność, pomagająca wykonywać pracę nawet w trudno dostępnych, wysoko położonych miejscach. Segmenty są połączone specjalnymi zawiasami, nie ma dzięki temu konieczności rozkładania całej długości, bez najmniejszego problemu można wysunąć dokładnie tyle ile potrzeba. Dzięki temu żadna praca nie będzie sprawiała problemu, drabina teleskopowa doskonale poradzi sobie z pracami remontowymi na średniej wysokości, jak i z przycinaniem gałęzi gdzie będzie wymagane pełne jej rozłożenie. 

Lekka

Za dawnych czasów drabiny wykonywano ze stali, być może sprawdzały się one w swojej roli, ale taka drabina nawet niewysoka bardzo dużo ważyła, przeniesienie jej ręczne było przez to bardzo utrudnione. Obecnie znacznie chętniej korzysta się z aluminium, dzięki temu drabiny teleskopowe, pomimo że są składane, a na pełnym wysunięciu umożliwiają pracę nawet na wysokości niemal 7 metrów, nie stanowią najmniejszego problemu w przenoszeniu. Ich waga oscyluje w granicach 10-20 kg, w zależności od rozmiarów. 

Kompaktowa i wygodna w transporcie

Największą zaletą drabin teleskopowych jest ich konstrukcja. Przy rozłożeniu umożliwiają pracę na zawrotnych wysokościach, natomiast po złożeniu wszystkich segmentów są stosunkowo lekkie i bardzo poręczne. Nawet jedna osoba może z łatwością przenieść ją w inne miejsce albo załadować na samochód dostawczy. Nie są one przeznaczone stricte dla osób pracujących w grupach, każdy może zrobić z nich użytek dla siebie, a nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. 

Nie tylko dla firm

Dzięki swoim niewielkim gabarytom i wadze niemal piórkowej drabina teleskopowa będzie użyteczna nie tylko dla firm budowlanych. Tak samo mogą z niej korzystać osoby prowadzące działalność jednoosobową albo każdy inny podczas pracy na podwórku lub na działce. Złożona drabina bez problemu zmieści się w niewielkim schowku na narzędzia, w piwnicy, czy w garażu. 

Drabina gwarantująca najwyższe bezpieczeństwo

Drabiny są wykonane z dwóch części (nóg), które się rozkładają, dodatkowo są wyposażone w stopki antypoślizgowe zarówno w miejscach, które mają styczność z podłożem, jak i na szczeblach, po których chodzi osoba pracująca. Dzięki temu ewentualne ryzyko ześlizgnięcia się jest bardzo niskie, a szansa na to, że drabina się przewróci albo ześlizgnie, jest zerowa (oczywiście, kiedy stoi na równym i solidnym podłożu). Stabilność to szczególnie ważna cecha w przypadku osób pracujących w pojedynkę, ponieważ nie ma pomocnika, który mógłby drabinę przytrzymać. Nie ma również szans na to, aby drabina pękła, pomimo tego, że jest wykonywana z aluminium, drabina teleskopowa jest dostosowana do przenoszenia dużych ciężarów, można więc wejść na nią wraz z wyposażeniem bez obaw o swoje zdrowie.

Do każdej pracy i w każdych warunkach- po prostu uniwersalna

Drabinę teleskopową można wykorzystać do wszelkich prac, od remontów, przez prace ogrodnicze i budowlane, na czyszczeniu dachów lub rynien kończąc. Z tym że ma ona jeszcze jednego tzw. Asa w rękawie. Podczas pracy wewnątrz pomieszczeń (w pokoju lub garażu), bardzo ciężko korzystać z klasycznej drabiny, która ma 4-7 metrów długości, po prostu się jej nie postawi. Drabina teleskopowa daję tę wygodę, że wysuwa się jej dokładnie tyle ile potrzeba, bez problemu można więc wykorzystać ją wewnątrz pomieszczeń, dodatkowo tak samo łatwo wnosi się ją i wynosi z domu, co w przypadku klasycznych drabin mogłoby być utrudnione albo niemożliwe.  

Sprawdź także: