Drabiny przystawne

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Aktywne filtry

Drabiny przystawne aluminiowe

Podczas wykonywania prac wysokościowych i nie tylko, można skorzystać z różnych sprzętów pomocniczych. Żeby były funkcjonalne, muszą być w pełni bezpieczne dla użytkownika oraz posiadać określone właściwości. Materiały, z których zostały wykonane, powinny być wysokiej jakości. Drabiny przystawne aluminiowe, produkowane są do użytku amatorskiego oraz profesjonalnego. Są produktami uniwersalnymi, dlatego swoje zastosowanie znajdą w wielu branżach. Dzięki tym produktom praca na wysokości będzie komfortowa.

Drabina przystawna aluminiowa DRABEX TP2000

Przystawna aluminiowa drabina Drabex TP2000 jest drabiną o wysokości całkowitej wynoszącej dwa metry oraz wysokości roboczej 2,96 metra. Jej szerokość równa się 35 centymetrom. Składa się z jednego elementu i posiada siedem antypoślizgowych i ryflowanych szczebli o wymiarze 30x25 milimetrów. Drabina przystawna powinna być tak ustawiona, aby jej kąt oparcia wynosił 65-75 stopni. Drabina jest aluminiowa. Ponadto została poddana procesowi anodowania, który polega na wytworzeniu warstwy tlenku na jej powierzchni. Dzięki temu posiada warstwę izolacyjną oraz większą odporność na korozję. Aluminium anodowane zapobiega ścieraniu powierzchni oraz pozostawaniu brudu. Drabiny Drabex TP2000, które zostały wyprodukowane w latach 2002-2003 są wyposażone w dodatkowy stabilizator, który zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo użytkującym. Maksymalny udźwig drabiny to 150 kilogramów. Produkt waży 3,33 kg, a stopki są antypoślizgowe

Drabina DRABEX TP 2100 przystawna aluminiowa

Drabina posiada różną ilość szczebli: 7,9,10,12 oraz 15. Jej szerokość całkowita wynosi 35 centymetrów, a wysokość przy siedmiu szczeblach 2,12 metra; robocza- 2,96 metra.  Wysokość różni się w zależności od ilości stopni w drabinie. Najwyższą, jaką można osiągnąć, czyli przy 15 stopniach to aż 5,33 metra wysokości roboczej. Zabezpieczona jest antypoślizgowymi gumami, które sprawiają, że nie przesuwa się. Zaokrąglone zakończenie drabiny pozwala solidnie ją zamontować na danym obiekcie. Waga drabiny, w zależności od stopni waha się między 5, a 11,5 kilogramów. Dodatkowo odpowiada normie PN-EN 131. Modele 2102 i 2103 wyposażone są w dodatkowy stabilizator, który sprawia, że sprzęt jest jeszcze bardziej bezpieczny. Drabina wykonana jest z aluminium poddanego anodowaniu. Dzięki temu materiał wykonania jest znacznie trwalszy, niż w przypadku samego aluminium. Powierzchnia nie ulega destrukcji i jest odporniejsza na wiele czynników zewnętrznych. Maksymalny udźwig wynosi 150 kg. Drabina przystawna dodatkowo wyposażona jest w specjalną instrukcję użytkowania.

Drabina przystawna aluminiowa DRABEX TP2300

Model drabiny posiada cztery rodzaje stopni: 7,9,11 oraz 12. Wykończenie wykonane jest z gumowych nakładek, zapobiegających przesuwaniu produktu. W poszczególnych wersjach różnią się wysokością roboczą, która waha się od 2,96 metra do 4,33 metra. Drabina przystawna 2-metrowa może być przydanym asortymentem w każdym gospodarstwie domowym.

Produkt składa się z jednego elementu, dzięki czemu nie wymaga długotrwałego montażu. Stopnieantypoślizgowe i ryflowane. Ich wymiar wynosi 25 mm x 30 mm. Modele 2311 i 2312 drabiny przystawnej ze stopniami wyposażone są w stabilizator, który zapewnia użytkownikom dodatkowe bezpieczeństwo. W przypadku tych modeli zwiększona jest szerokość drabiny i wynosi 0,76 metra. Waga drabiny oscyluje się w granicach 3,15 kg, a 6,8 kg, w zależności od jej rodzaju. Każdy z wymiarów jest orientacyjny, więc mogą pojawić się minimalne różnice.

Drabinę można ustawić pod kątem 65-75 stopni. Odpowiada normie PN – EN, dzięki czemu spełnia wszystkie techniczne wymagania dotyczące drabin przenośnych. Produkt jest bardzo funkcjonalny i swoje zastosowanie może znaleźć na magazynach, różnego rodzaju pracach budowlanych oraz w domu. Możliwość wybrania różnych wysokości, daje możliwość dostosowania zakupu do indywidualnych potrzeb. Maksymalny dźwig drabiny to 150 kg. Drabina DRABEX TP2300 oraz inne drabiny tego producenta wyposażone są w specjalną instrukcję obsługi, która dotyczy odpowiedniego użytkowania produktu.

Sprawdź także: